6 plus dla dobra pacjenta

6 plus dla dobra pacjenta - nowa strategia dla bytowskiego szpitalaUdało mi się wczoraj złożyć finalną strategię dla bytowskiego szpitala.

Najpierw było 7P, czyli 7 priorytetowych kierunków strategicznego działania.

Teraz jest 6+ i KLIMAT, w którym pacjenci będą w dobrych warunkach dochodzić do zdrowia:

Kultura
Ludzie
Inwestycje
Marketing
Akredytacja
Technologia

Praktyczna wizja jest prosta – szpitale w Bytowie i w Miastku mają dobrze leczyć, by zbierały same najlepsze oceny (6+).

By ten cel osiągnąć, trzeba koniecznie zmienić kulturę organizacyjną. Lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom trzeba stale przypominać jak ważna jest ich praca i na czym polega – chodzi tu przecież o ratowanie życia.

Samo przypominanie nie wystarczy – trzeba im stworzyć dobre warunki do pracy, zainwestować w budynki i w nowoczesny sprzęt. Wtedy łatwiej będzie przyciągnąć do pracy najlepszych specjalistów. Ważny jest też klimat w jakim pracujemy.

Inwestycje muszą się spłacać, więc konieczny będzie też odpowiedni marketing.

Marketing, to nie tylko reklama. Musi być odpowiedni produkt (tutaj usługa medyczna), odpowiedni ludzie i odpowiednie miejsce.

Musi być też odpowiednia jakość, którą się mierzy i kontroluje i technologia, która usprawnia pracę by lekarze mieli czas na rozmowy z pacjentem. Bo leczenie nie polega tylko na podaniu lekarstw…

Wszystkie kierunki strategicznego działania są ze sobą powiązane – jak system naczyń połączonych. Wszystkie są równie ważne i nie da się ich realizować selektywnie.

Ujął mnie starosta bytowski, który stwierdził, że chce mieć taki szpital w którym będzie chciał się leczyć. Przygotowaliśmy więc strategię, która mu to umożliwi. Teraz tylko trzeba będzie ją przyjąć, zatwierdzić i rozpocząć realizację.

Niech szpitale leczą dobrze, a my będziemy ludzi zarażać! Będziemy zarażać pasją do realizacji tej wizji.

6 myśli na temat “6 plus dla dobra pacjenta”

      1. Andrzejku, nie powtarzam się, tylko człowiek przyzwyczaja się do myślenia w pewnych schematach… A po tylu latach, to już samo przychodzi. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.

    1. I chyba miałeś rację – strategia nie została przyjęta, prezes wyleciał, lekarze strajkują, a reszta jak była tak będzie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s