Monika Marcinkowska nagrodzona przez PAN

„Standardy kapitałowe banków” Moniki Marcinkowskiej nagrodzone w Konkursie Komitetu Nauk o Finansach PAN Regan Press, 2010-08-05

Monika Marcinkowska

Dr hab. Monika Marcinkowska, kierownik Zakładu Finansów i Rachunkowości Banków na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, otrzymała nagrodę w konkursie Komitetu Nauk o Finansach PAN. Konkurs promuje wybitne osiągnięcia w zakresie finansów.

Nagrodę – 6 tys. zł – przyznano dr hab. Marcinkowskiej za książkę „Standardy banków. Bazylejska Nowa Umowa Kapitałowa w polskich regulacjach nadzorczych

W recenzji tej książki dr hab. Leszek Pawłowicz z Uniwersytetu Gdańskiego pisze: „Jest to wspaniała książka dla studentów napisana w sposób prosty i przyjazny, opatrzona wieloma przykładami, a także swojego rodzaju instrukcja dla praktyków bankowych. Z jednej strony stanowi krytyczne studium regulacji bankowych, a z drugiej praktycznie usystematyzowany podręcznik wdrażający postanowienia Nowej Umowy Kapitałowej”.

Konkurs Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk jest organizowany, by promować wybitne prace naukowe z zakresu finansów, przyczyniające się do rozwoju teorii finansów i systemu finansowego w Polsce.

Konkurs był skierowany do wszystkich osób zajmujących się problematyką szeroko rozumianych finansów. Najważniejszymi kryteriami oceny prac był wkład w rozwój nauki finansów, oryginalność tematyki badawczej i metodyki badań oraz przydatność osiągniętych rezultatów dla praktyki gospodarczej.

Źródło: PAP Nauka w Polsce

3 myśli na temat “Monika Marcinkowska nagrodzona przez PAN”

  1. Mirku,
    Przekaż proszę gratulacje dla autorki. Książka naprawdę świetna i do tego bardzo ładnie wydana. Będziecie może robić z nią jakieś szkolenia?

    Pozdrawiam
    Andrzej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s