Nokia tonie

Fitch obniżył właśnie rating długoterminowy Nokii do BB+, a więc jako pierwsza agencja ratingowa uznał, że Nokia nie zapewnia już pewności co do spłaty kapitału i terminowej obsługi zadłużenia.

Nie mamy gwarancji co do długoterminowych perspektyw i trudno jest przewidzieć rozwój wydarzeń. Dlatego też zadłużenie Nokii zaczynamy traktować jako spekulacyjne. Dotyczy to ok. 5 miliardów euro zadłużenia.

CDS-y na obligacjach Nokii podrożały o 55 bps do 590 punktów bazowych. Cena akcji NOK na giełdzie helsińskiej spadła do 2,63 euro za sztukę i jest obecnie na poziomie z grudnia 1996 roku. Prezes Elop cofnął więc firmę już o 16 lat. Cóż, zapewne będzie niedługo persona non-grata w Finlandii.

Czytaj dalej

3 myśli na temat “Nokia tonie”

  1. Oj, nie zgodzę się, widziałem już ich mnóstwo, najwięksi nawet złodzieje i przekrętasy i biznesowe ofermy zostają prezesikami na zawsze. Mógłbym Ci sypnąć nazwiskami z PL i zachodu setkami. Owszem, może finansowo trochę im się tymczasowo pogarsza, ale i tak zarabiają „tysiac” razy tyle co normalny człowiek – w sumie za nic, tylko za były tytuł.

  2. Prezesik dostanie odprawę z 10 mln EUR i posadkę prezesika/dyrektorka w jakiejś firmie „consultingowej” i do końca życia i tak jest ustawiony. Jak oni wszyscy… Nie to nie populistyczne hasło, po prostu jak już raz zostałeś prezesem to jak kiedyś szlachcicem, trzeba się nieźle postarać żeby spaść z tego piedestału.

    1. Side, to nie jest tak – w tym przypadku Elop raczej spadnie z piedestału… Co najwyżej może sobie wynegocjować, że po przejęciu spółki będzie nią jeszcze zarządzał przez jakiś czas, ale to należałoby rozpatrywać raczej w kategorii cudu. Nie sądzę, by ktoś poza Microsoftem chciał go jeszcze zatrudnić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s