Finanse 101 – nowe darmowe szkolenie przez internet

Piramida du Ponta główne narzędzie zarządzania prezesaW związku z wieloma prośbami, postanowiłem powtórzyć raz jeszcze szkolenie Finanse 101.

Tym razem będzie zupełnie inne, choć zasada jest taka sama – codziennie wieczorem trzeba będzie rozwiązać jakiś problem, by przejść do dalszego etapu.

Zaczynamy od poniedziałku 11 lipca – chętnych proszę po pozostawienie komentarza pod tym postem – pamiętajcie proszę, by wpisać swój e-mail bo potwierdzenia udziału będę wysyłał w ten sposób

Plan szkolenia jest następujący:

11.07 – analiza sprzedaży i rentowności 3 firm – porozmawiamy też o trickach w wykazywaniu większej sprzedaży niż w rzeczywistości, zastanowimy się jak te firmy dochodzą do ROI i na co trzeba by zwrócić szczególną uwagę.

12.07 – zajmiemy się analizą branżową, porozmawiamy o cykliczności i kontrcykliczności, o 5 siłach Portera i ich odzwierciedleniu we wskaźnikach. Spojrzymy także na branże wyprzedzające koniunkturę i na takie, które pozostają w tyle. Porozmawiamy też o charakterystyce różnych branży i o specyficznych czynnikach ryzyka.

13.07 – będzie to dzień na omówienie źródeł finansowania – począwszy od bilansowych, by na różnych ezoterycznych instrumentach dłużnych zakończyć.

14.07 – dzień strategiczny, o planowaniu, prognozowaniu i budżetowaniu. Czyli jak przejść od strategii do konkretnego budżetu. Jeśli dobrze pójdzie, to może zahaczymy także o planowanie scenariuszowe i konsekwencje finansowe takiego podejścia.

15.04 – będzie o inwestowaniu i o wycenie.

Celowo pominąłem z programu koszty i kontrolę kosztów, bo dla osób które mnie znają – wiecie zapewne, że jestem wielkim przeciwnikiem cięcia kosztów.

17 myśli na temat “Finanse 101 – nowe darmowe szkolenie przez internet”

    1. WielkiJushen – wysłałem na maila, Twoja domena spowodowała, że wylądowałeś w spamie – nie mam na to wpływu, bo to engine Aksimeta. Jeśli mail nie dojdzie to daj znać raz jeszcze przez komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s