LPP wykres ceny akcji 2001-2015

LPP a IPO InPost

Chciałem dziś opublikować analizę InPost. To najciekawsze emisja publiczna w tym roku. Nie chodzi tu bowiem o spółkę prezentowaną jako konkurenta Poczty Polskiej, a o firmę kurierską i sieć paczkomatów. Dostarczanie listów (kontrakt z sądami i prokuraturą) było tylko dźwignią, która umożliwiła spółce skokowy rozwój. Dla mnie ta działalność jest zupełnie nieistotna, usługa jest schyłkowa i wkrótce zostanie wyparta przez substytuty. Dlatego też nie przejmuję się zbytnio tym, że utrzymanie tego kontraktu może się nie udać.

Analizy jednak nie opublikuję. Celowo powstrzymuję się od tego i tłumaczę szybko dlaczego tego nie zrobię – wszystko widać na wykresie ceny akcji LPP w nagłówku wpisu. Kupiłem akcje tej firmy po 30 zł (nie pamiętam już dokładnie po ile, ale gdzieś w tych okolicach). Sprzedałem wkrótce potem po 300 zł za sztukę.Moje analizy i moja wiedza mówiły mi, że akcje są przewartościowane i wyżej już nie urosną. Była to jednocześnie chyba jedna z najgorszych decyzji biznesowych w moim życiu. I tyle.

Jeśli ktoś chce się bawić w analizy, zachęcam do lektury prospektu emisyjnego, który znajdziecie tutaj https://inpost.pl/pl/pierwsza-oferta-publiczna/prospekt-emisyjny

Decyzje o inwestowaniu każdy musi podjąć sam. Chciałem tylko przypomnieć o wzorze na pieniądze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s