Filmweb

Facebook dokonał rewolucji i tym samym dostarczył nowych możliwości swojej konkurencji, która konkurencją być przestała.

Poprzez integrację z Facebookiem Filmweb jest chyba jednym z pierwszych polskich portali tematycznych, który doświadczy zapewne niesłychanego wzrostu w najbliższych latach. Z portalu dostarczającego „content” stanie się portalem prawdziwie społecznościowym – właśnie poprzez integrację społeczności wokół zgromadzonej w portalu treści.

Jest to, co prawda, moja wyłącznie subiektywna ocena dokonana „na nosa” – bez żadnych szczegółowych analiz, ale wydaje mi się, że tym razem, wychwyciłem „punkt przełomowy” (The Tipping Point, według Gladwella). Omnigence Sp. z o. o dodaję do grona obserwowanych spółek, bo potencjał widzę przed nią ogromny. Dodam przy tym, że nie znam ani właściciela, ani ludzi tworzących zespół Filmwebu, ani żadnej ze spółek bądź brandów tworzących Omnigence Group. Nie widziałem sprawozdań finansowych, nie czytałem raportów zarządów. Nie wiem nawet dokładnie czym zajmują się pozostałe spółki z grupy. Czuję jednak, że Filmweb zrobi odjazd! Nie wiem też, czy decyzja o integracji z FB była świadomą decyzją strategiczną, czy też podjęta od tak – bez żadnych głębokich dyskusji – ot, dorzucono po prostu facebookową aplikację. Mój nos mówi mi jednak, że decyzja ta zmieni drastycznie losy Filmwebu.

Jedyne, co może im przeszkodzić w rozwoju, to brak kapitału. Aż mnie korci by zerknąć w sprawozdanie finansowe i zobaczyć jedną tylko pozycję – kapitały własne. Zaczynali z kapitałem podstawowym 50 tys. PLN. Ciekaw jestem niezmiernie jak sobie z tą kwotą radzili przez ostatnie 12 lat.

Gdyby ktoś zechciał o tym porozmawiać, zapraszam do dyskusji w komentarzach.

2 myśli na temat “Filmweb”

  1. Rzeczywiście portale umożliwiające połączenie z Facebookiem wydają się mieć przyszłość, ale jeśli chodzi o Filmweb nie widzę wielkiej rewolucji.

    Z tego co udało mi się zauważyć, można się po prostu zalogować poprzez konto w Facebooku. Jednak jako posiadacz konta dawno zarejestrowanego nie potrafię znaleźć żadnych opcji integracji, co dokładnie Pan przez to rozumie?

    1. Mikołaj, w mojej ocenie piękno tej facebookowej rewolucji polega na tym, że jest bezkrwawa, a więc zupełnie transparentna dla użytkownika i niezmiernie łatwa w implementacji dla programistów portalu. Jeśli zalogujesz się przez FB, to możesz po prostu kliknąć przycisk „I like” i w ten sposób uruchomić wirusowy marketing… Jeśli teraz – dla przykładu – pani Henryce Krzywonos spodoba się jakiś film, to link do informacji o tym filmie na filmweb.pl wyświetli się automatycznie na stronach 51 tysięcy użytkowników FB. Za darmo i skutecznie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s