Trystero kontra Rybiński

W dzisiejszym wpisie na swoim blogu Trystero napisał świetny artykuł. Zaczyna się on tak:

W materiałach marketingowych funduszu Eurogeddon były wiceprezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Krzysztof Rybiński zasugerował, że w przypadku paniki bankowej (run-u na banki) Bankowy Fundusz Gwarancyjny pokryje niecałe 2% depozytów w Polsce. Prof. Rybiński napisał:

W sytuacji run-u na banki Bankowy Fundusz Gwarancyjny pokrywa niecałe 2% depozytów w Polsce. Natomiast Bank Gospodarstwa Krajowego jest jedynym bankiem komercyjnym, który nie może zbankrutować (tj. nie posiada zdolności upadłościowej, można go zlikwidować jedynie drogą ustawy). W przypadku krachu ludzie tracą znaczną część swoich depozytów, a klienci funduszu EUROGEDDON śpią spokojnie i zarabiają.

Koniecznie przeczytajcie ciąg dalszy – odsyłam do źródła: http://bit.ly/y68AJn

3 myśli na temat “Trystero kontra Rybiński”

  1. „Brawo Trystero… tylko mi jeszcze tu LTCM brakuje. Fundusze profesorskie trzeba tłumić w zarodku, zanim narobią szkód.”

    HAHA! 😀 Żeś w komentarzach autorowi bloga dowalił niechcący, bo Trystero jest doktorantem ekonomii i kto wie czy nie ma ambicji profesorskich 😀

    1. Uups… Mogę mu tylko życzyć, by nigdy nie dokończył i niech zajmuje się czymś bardziej użytecznym, jak choćby blogiem… Ale jeśli zrobi ten doktorat, to będzie pewnie musiał wyemigrować do Austrii albo Niemiec (tam doktoraty są w cenie). Może też wyemigrować na Wyspy, albo do USA. Tu, w naszym kraju nad Wisłą, aspirowanie do tego bagienka może go tylko nabawić depresji…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s