Ponownie praca nad strategią szpitala

Dyskusja o barierachDziś spędziłem cały dzień pracując nad strategią dla szpitala w Bytowie. Mija bowiem miesiąc od warsztatu i czas rozliczyć menedżerów z realizacji kierunków strategicznego działania.

Na pierwszy rzut oka, wszystko wygląda dobrze…

Naszła mnie jednak pewna refleksja – weryfikując wypracowane przez uczestników czynniki sukcesu, ponownie zauważyłem, jak trudno jest im wyrwać się poza szarą rzeczywistość. Gdy prosiłem ich o wyobrażenie sobie idealnego szpitala za dwadzieścia lat, w dużej mierze tworzyli ideał przez zaprzeczenie jakiejś bieżącej bolączki.

Warsztat dla szpitala nie był jakimś wyjątkiem. Przejrzałem dokumentację z poprzednich warsztatów i czy była to firma transportowa, energetyczna, usługowa czy produkcyjna – za każdym razem etap tworzenia kluczowych czynników sukcesu przebiegał tak samo. Jeśli czegoś brakuje mi dziś, to w stanie idealnym będę to miał. Jeśli dziś nie funkcjonuje praca zespołowa, to w wizji firmy pojawia się takie hasło. Jeśli czuję, że brak firmie kapitału, to jako kluczowy czynnik sukcesu wypisuję duży kapitał.

Czy naprawdę tak trudno być Richardem Bransonem?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s