Analiza kredytowa rolnika

Już w najbliższy wtorek ruszamy z nowym szkoleniem w ramach certyfikacji kredytowej SGB. Poprowadzi je Agata Krawczyk.

Agata większość swojej kariery przepracowała w bankach, zajmując stanowiska od Doradcy klienta do Eksperta Agro w centrali banku BNP Paribas. W tej ostatniej roli, jej nadrzędnym zadaniem było szkolenie kadry zarządzającej, pracowników sprzedaży i pracowników ryzyka z charakterystyki sektora Agro i produktów ukierunkowanych na tę branżę.

Agata Krawczyk w trakcie projektowania szkolenia

Temat jest specyficzny i niełatwy. Agata opowiada o nim jednak z taką pasją i z tak niespożytą energią, że na pewno uczestnicy dostaną impuls do nowego spojrzenia na ten sektor. Aż nie mogę się doczekać.

A o czym będzie szkolenie?

Przede wszystkim o charakterystyce segmentu, o formach prawnych w ramach których można prowadzić działalność rolniczą, o podatkach, o dopłatach, o produkcji roślinnej i zwierzęcej, o kosztach (pośrednich i bezpośrednich), o kalkulacjach, o inwestycjach, o majątku trwałym i obrotowym gospodarstwa, o specyfice bilansu, o potrzebach kredytowych, itd. itp. Brzmi to dość sucho, ale Agata przygotowała też potężną prezentację by to wszystko zilustrować. O jej zapale i sposobie prezentacji już pisałem. Będzie dynamicznie!

Najbardziej cieszę się, że Agata podziela moje podejście do oceny kredytowej. Najważniejsza jest ocena jakościowa gospodarstwa, a w jej zakresie ocena osób, które to gospodarstwo prowadzą. Jeśli będziemy mogli im zaufać, jeśli posiadać będziemy dobre zrozumienie branży (tak jak Agata), to nawet przy trudnej sytuacji finansowej, będziemy mogli bezpiecznie strukturyzować finansowanie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s