Książki

Książki, książki…

Witam na stronie poświęconej książkom biznesowym, ekonomicznym, filozoficznym i nie tylko…

Gdy zaczynałem bloga w czerwcu 2009 roku – pierwsze wpisy były o książkach wydanych w Regan Press. Chciałem oderwać się od wydawnictwa i zamieszczać tu refleksje o książkach, które wywarły na mnie jakiś wpływ – czy to poprzez treść, czy też poprzez piękno języka czy wreszcie poprzez swoją piękną formę.

Chciałem też pisać tu o książkach z perspektywy biznesowej. Wedle początkowych założeń, blog miał „kosmicznym eksperymentem”. Zamierzałem w nim odkryć proces wydawniczy „od kuchni”.

Tak się jednak nie stało. Po rocznych eksperymentach MiroPress powędrował w innym kierunku. Wydawnictwo ma swój własny blog, na który nie mam żadnego wpływu – to skutek świadomej decyzji o delegowaniu. Mógłbym co prawda umieszczać na nim wpisy, ale nie ingeruję! Od czasu do czasu tylko zerkam na statystyki, by zobaczyć który blog radzi sobie lepiej – blog profesjonalny, czy moje amatorskie eksperymenty. Jest to zresztą bardzo cenna lekcja – na razie tylko dla mnie, choć być może kiedyś się nią podzielę.

Jeśli interesują Was książki, to zapraszam na następujące strony:

1) mirolektury – to mój blog roboczy, na którym zapisuję po prostu refleksje z czytanych książek. Mam nadzieję, że w przyszłości przekształci się w narzędzie, dzięki któremu będę mógł o moich lekturach po prostu rozmawiać z innymi. Samo czytanie jest bowiem czynnością wykonywaną w samotności. Dopiero rozmowa nadaje przeczytanym książkom prawdziwą wartość.

2) lektury menedżera – to kontynuacja projektu zainicjowanego najpierw na LinkedIn. Chciałbym stworzyć tu kanon lektur dla menedżera – listę książek, które absolutnie należy przeczytać! Także i tutaj, chciałbym by blog stał się tylko narzędziem do dyskusji, by zaczął żyć dzięki rekomendacjom i recenzjom praktyków biznesu.

3) reganpress.pl – strona naszego wydawnictwa – chwilowo jest to tylko księgarnia internetowa, w której nasze książki można zakupić najtaniej. Mam jednak nadzieję, że wkrótce strona ta będzie przedmiotem dużych zmian. Liczę, że z wirtualnej księgarni przekształci się wkrótce w coś znacznie bardziej użytecznego. Nie zdradzam na razie kierunku, bo branża księgarska przejdzie wkrótce wielką rewolucję.

PS. Recenzje niektórych książek pojawiają się nadal na moim blogu. Dopóki nie odkryję metody na umieszczanie ich w jakiś uporządkowany sposób zapraszam tutaj

Zbiór historycznych recenzji na razie jeszcze funkcjonuje na stronie Książki menedżera

wersja 5, data edycji 2011-11-12

2 myśli na temat “Książki, książki…”

 1. Witaj Mirku,
  choć trudno powiedzieć, że jestem stałą czytelniczka książek z Twojego wydawnictwa, to na dwie zakupione i przeczytane dwa razy uznałam, że ich zakup był strzałem w „10”.
  Ze strategii wilków korzystam bardzo często w swoich szkoleniach.
  Dziękuję 🙂
  Trzymam kciuki za zmiany !!!
  Życzę wytchnienia ……

 2. I zwykle nie pisać na blogach, ale twój blog zmusił mnie do pracy .. niesamowite piękne ….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s