Déjà vu ze stanu wojennego

Czy Wam to coś przypomina?

Krajowa Izba Gospodarcza (KIG) i dyrektorzy fabryk w strefie przemysłowej zagrozili, że wystąpią do rządu by podjął działania zgodne z ustawą o stanie wyjątkowym. Głównym powodem są fabryki oferujące wyższe wynagrodzenie, które mogą doprowadzić do zamieszek, strajków i protestów.  Przedstawiciel KIG powiedział - "Działanie fabryk płacących wyższe wynagrodzenia destabilizuje sytuację w kraju. Jeśli pracownicy wyjdą na ulice, może to wywołać rewolucję. Musimy temu przeciwdziałać"  Średnie miesięczne wynagrodzenie pracownika fizycznego wynosi 30 tys. (38 USD). Z nadgodzinami pracownik może je nawet podwoić. Jak powiedział przedstawiciel Ministerstwa Pracy, władze nakazały już utworzenie komitetów robotniczych, które będą nadzorować pracowników i nie dopuszczą do protestów. Władze na pewno nie dopuszczą do powstania niezależnych związków zawodowych.  "Ministerstwo Pracy reprezentuje pracowników. Związki zawodowe nie są im do niczego potrzebne. Jeśli zaczną się grupować, to może to doprowadzić do destabilizacji kraju" - powiedział przedstawiciel Ministerstwa Pracy. Dodał, że jeśli pracownicy wyjdą na ulicę, rząd nie zawaha się przed stłumieniem protestów przy pomocy policji i wojska.

(Kliknij w obrazek by powiększyć)

Wydawało mi się, że takie teksty będę mógł zobaczyć już tylko w muzeach, a tu proszę, takie zaskoczenie.

Tekst jest z czerwca 2011. Opublikowała go gazeta w kraju, do którego dotrę już w przyszłym tygodniu. Co za przykład wiedzy ekonomicznej. Fabryki państwowe nie są w stanie konkurować z fabrykami prywatnymi, bo te drugie za dużo płacą (SIC!)

Rząd rozwiązał problem w ten sposób, że będzie kontrolował prywatne firmy i ustawowo ograniczał wynagrodzenia. Nie obędzie się też bez kar pieniężnych dla przedsiębiorców. Totalnie chore.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s