Czy Steve Ballmer wierzy w Microsoft?

CEO Microsoft, Steve Balmer sprzedał 50 milionów swoich akcji Microsoftu za 1,34 miliarda dolarów. Do końca roku zamierza sprzedać jeszcze 25 milionów akcji.

Czy znaczy to, że nie wierzy już w zarządzaną przez siebie firmę?

Oficjalnie podano, że Ballmer sprzedał akcje z dwóch powodów:

  1. w ramach dywersyfikacji swojego portfela
  2. ze względu na optymalizację podatków

Wiadomo, podatków nikt płacić nie lubi. Mnie natomiast ciekawi niezmiernie w co Ballmer zainwestował swoje pieniądze – Apple? A może Facebook, albo Google?

To, że Bill Gates regularnie sprzedaje po milionie akcji Microsoftu, by zasilić swoją fundację – jestem w stanie zrozumieć? Ale Ballmer? – jakoś nie chwali się zwoją działalnością dobroczynną. A blisko 2 miliardy USD w gotówce zainwestować gdzieś trzeba – nie uwierzę, że kupuje argentyńskie obligacje. Jakoś też nie chce mi się wierzyć, by inwestował w akcje Coca-Coli, firm energetycznych czy np. producentów samochodów. Po 20 latach spędzonych na stanowisku CEO Microsoftu, będzie chyba raczej inwestował w spółki z branży IT, bo tu najłatwiej będzie osiągnąć wzrosty.

Na stronie Microsoftu pojawiło się oświadczenie Ballmera, w którym stwierdził – „Pomimo, iż jest to sprawa osobista, chcę by było jasne, że jestem podekscytowany naszymi nowymi produktami i potencjałem naszej technologii… Pozostaję całkowicie zaangażowany w Microsoft i w sukces naszej firmy”

Podobnie przed kryzysem rosyjskim, Boris Yeltsin mówił, że nie będzie dewaluacji rubla. Dwa czy trzy dni później, oficjalnie ogłoszono dewaluację.

Jeden komentarz na temat “Czy Steve Ballmer wierzy w Microsoft?”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s