Sekretne życie drzew

W ubiegłym roku czytałem tą książkę na odstresowanie. Kolega kolegi z Facebooka napisał, że są dwie wcześniejsze książki na ten sam temat:

  1. Daniel Chamowitz – „Zmysłowe życie roślin”
  2. David Attenborough – „Prywatne życie roślin”

Postanowiłem sprawdzić 🙂

W księgarniach już nie ma, za to obie pozycje dostępne w mojej lokalnej bibliotece. Przy okazji znalazłem jeszcze kilka podobnych książek, kurs na coursera.com (właśnie dziś się rozpoczął) i doskonałe filmy dokumentalne (m.in. seria BBC Davida Attenborough).

 

Wracając jednak do „Sekretnego życia drzew” –  podoba mi się personifikacja, dzięki której możemy się czegoś od drzew nauczyć jako ludzie. Podoba mi się sposób opowiadania historii – znacznie lepszy, niż metodyka uczenia dzieci na lekcjach biologii. Podobają mi się metafory typu Internet korzeni (wood wide web). Słowem podoba mi się prawie wszystko.
Nawet cena jest dobra w empik.com – 21 zł za egzemplarz w twardej oprawie 🙂

Zachęcam do lektury.

4 myśli na temat “Sekretne życie drzew”

  1. Czytałem fragment w kolejce na Poczcie Polskiej (w końcu coś rozsądnego wrzucili na półki) i po przekartkowaniu wydawała mi się trochę monotonna (20 minut prologu), ale może jeszcze kiedyś wpadnie mi w ręce. Pozdrawiam.

    1. Trochę mnie to dziwi, bo ja czytałem w j. angielskim. Wprowadzenie było krótkie – tak jak i poszczególne rozdziały. Może trzeba było zacząć czytać od środka?

    1. O tym jak drzewa rosną, jak współpracują ze sobą jak wchodzą w relacje symbiotyczne z drzewami, jak się komunikują i jeszcze o kilku innych rzeczach 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s