Narzędzie do zarządzania projektem

W ubiegłym tygodniu musiałem przejrzeć programy do zarządzania projektami, by zarekomendować jeden z nich dla naszego kilkuosobowego zespołu.

Gdy podjąłem się tego zadania nie miałem pojęcia, że przyjdzie mi się zmierzyć z 500+ programów. Przy pobieżnym porównaniu, każdy z nich wydawał się dobry, choć widać było różnice w akcentach na poszczególne funkcjonalności. Fizycznie nie dało się tego przetestować.

Postanowiłem pójść nieco na skróty.

Najpierw przyjąłem założenie, że zaufam innym. Znalazłem zestawienie o ilości klientów i postanowiłem sprawdzić fora użytkowników. Ci z reguły najwięcej narzekają na braki i luki. Jak widać, na pierwszym miejscu znalazł się Microsoft Project. Choć odbiega on znacznie od wersji z którą zaczynałem kiedyś swoją przygodę:

ms-project-for-dos-4

to postanowiłem go odrzucić ze względu na MSFT. Jak powiedziała koleżanka biorąca udział w projekcie – „Mamy pracować NOWYM”. Microsoft jest stary i przez implikację, nie może być uwzględniony :). Zastosowałem się i zacząłem szukać dalej.

Jako, że ma być NOWE, postanowiłem zacząć od Chrisa Andersona (choć nie tego od TED.com) i jego książki „Za darmo. Przyszłość najbardziej radykalnej z cen”. Chciałem, by program był zaprojektowany przez ludzi, którzy nie robili tego dla pieniędzy, tylko by stworzyć najlepszy program do organizacji pracy w zespole, najlepsze narzędzie do zarządzania projektem. Okazało się, że i takich aplikacji jest sporo.

W końcu zrobiłem listę 10 programów. Połowę udało mi się zacząć testować w chmurze i gdy już bliski byłem wyboru najlepszego, okazało się, że jedna z koleżanek pracowała uprzednio w Asanie i dodała, że może wprowadzić harmonogram. I tak dokonaliśmy szybkiego wyboru. Czy dobrze?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s