Parabanki, parabanki…

Myślałem, że nagłośnienie afery Amber Gold czegoś ludzi nauczy. Niektórzy jednak wydają się być niereformowalni.
Kolejna piramida finansowa?


Na stronie internetowej spółki, w zakładce „O nas”:

Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowe Sp. z o.o. jest firmą jak sama nazwa wskazuje, która działa w branży finansowej – zajmuje się inwestycjami krótko i średnioterminowymi oraz innowacyjnym sposobem oddłużania krótko i średnioterminowym, co w dobie kryzysu finansowego jest idealnym środkiem na wyjście z dołka finansowego.

Środki pieniężne powierzone Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowemu Sp. z o.o. są inwestowane na terenie Naszego kraju i nie są inwestowane na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz w Funduszach Inwestycyjnych, gdzie ryzyko inwestycji jest 100%.

W umowach zawartych z klientem umieszczone są zapisy, które dokładnie precyzują zasady realizacji umowy wraz z gwarantowanym zyskiem. Zysk z góry jest wyliczony i zapisany w umowie.

Spółka oprócz podstawowych produktów w krótkim czasie wprowadziła także kilka inwestycji celowych (zakup nieruchomości lub pojazdu) oraz inwestycje okresowe. Wszystkie nowe produkty, rozwój firmy w różnych kierunkach oraz pozytywne opinie dotychczasowych klientów dały Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowemu wielu nowych inwestorów i podniosły wiarygodność w oczach przyszłych potencjalnych inwestorów.

Intensywny rozwój firmy spowodował podjęcie przez zarząd decyzji o podniesieniu, po ogłoszeniu bilansu za 2011r., kapitału spółki ze 100 000 złotych do 1 000 000 złotych oraz o przekształceniu w przeciągu trzech lat Sp. z o.o. w spółkę akcyjną.

Skąd ja znam takie teksty? Deja vu?

Najciekawszy na stronie jest kalkulator inwestycyjny:
Kolejna piramida kusi niezwykłymi zyskami?

Jak widzicie, 100 tys. zainwestowane na 8 miesięcy ma przynieść inwestorom 166,8% zysku. Czy jest jeszcze ktoś na tyle naiwny, by w takie bzdety uwierzyć? Na różnych forach temat wałkowany od miesięcy, a firma jak działała, tak działa…

Ach, zapomniałem dodać, że w marcu CBŚ zlikwidował inną piramidę, która działała w okolicach http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-pozyczyli-kilkadziesiat-mln-zlotych-na-wieczne-nieoddanie-pi,nId,451841 Ludzie jednak nic się nie uczą…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s