JPMorgan Chase na pierwszy ogień

JPMorgan wyniki za 4 kwartał 2011

JP Morgan Chase & Co jako pierwszy ogłosił dziś wyniki za IV kwartał 2011.

Na ilustracji powyżej zawiera się wszystko, co podsumowuje sytuację w USA, a jednocześnie może stanowić dobry prognostyk na rok 2012. W skrócie sprzedaż w dół o 5%, zysk w górę o 9%, a cały wynik wypracowany jedną pozycją – koszt kredytu.

Dla niefachowców dodam tylko, że ta pozycja jest efektem bardzo subiektywnej decyzji banku – szef ryzyka spodziewa się, że spadną im w przyszłości straty z tytułu niewypłacalności obecnych dłużników. Spodziewa się więc wzrostu koniunktury i poprawy sytuacji makroekonomicznej w USA. I tyle!

Z dużym zainteresowaniem obejrzę sobie dziś prezentację wyników. Znów zapewne nikt nie zada właściwych pytań. Wszyscy chcą przecież, by się poprawiło.

4 myśli na temat “JPMorgan Chase na pierwszy ogień”

  1. Ciekawy komentarz szefa JPM w trakcie odpowiedzi na pytania analityków – w przyszłości nie będzie powrotu do finansowania banków na rynku międzybankowym. WOW!!!

    1. Jeszcze jeden niesłychanie ciekawy komentarz – Jamie Diamon powiedział, że globalny system finansowy cierpi z powodu braku jednego centralnego regulatora. W efekcie to co się dzieje na rynku jest „totalnie wariackie” (cytat verbatim)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s