Google rulez!

Google rulez

Zrobiłem dziś krótki i subiektywny test wyszukiwarek.

Do Google, Yahoo i do Bing wrzuciłem jedno hasło – „zrobić Ratnera”.

Oceniłem następnie, co każda wyszukiwarka mi zwróciła w wynikach. Jak by tego nie oceniać, wygrywa Google – we wszystkich kategoriach:

 1. szybkość wyszukiwania
 2. ilość znalezionych stron
 3. jakość znalezionych linków
 4. narzędzia do filtrowania (użyteczność
 5. prezentacja wizualna

Bingowi nie pomogło partnerstwo z Facebookiem. Stałe innowacje w algorytmie wyszukiwania Googla powodują, że na pierwszej stronie pojawiają się rzeczywiście najbardziej użyteczne informacje. Oceńcie zresztą sami:

google zrobić ratnera

Na pierwszym miejscu księgarnia internetowa, w której tej książki sprzedało się najwięcej – to efekt pozycjonowania. Na drugim miejscu, bez żadnych nakładów na pozycjonowanie, strona książki w naszym wydawnictwie. Na trzecim miejscu mój blog, gdzie kilkakrotnie o tej książce pisałem – też bez żadnych zabiegów pozycjonujących. Potem jakaś recenzja na blogu. Na piątym miejscu książka w Google books, gdzie można przeczytać bardzo obszerne fragmenty. Na szóstym miejscu polska Wikipedia. W sumie, najbardziej użyteczne informacje na pierwszych miejscach wyszukiwania. Łącznie Google znalazło 905 tysięcy stron z tą frazą.

 

bing zrobić ratnera

Wyszukiwarka Microsoftu znalazła tylko 216 wyników. Niestety, na pierwszej stronie żadnego odniesienia do wikipedii… nie można też sobie poczytać fragmentów na Google Books.

Jest za to tania książk (x2)a, w której możecie co najwyżej kupić książkę kucharską albo coś co powie Wam jak zrobić filofuny (co to w ogóle jest?).

Na szczęście dla Binga jest link do strony wydawnictwa. Problem w tym, że Bing linkuje do zakończonej już promocji dla studentów

Generalnie, wyników mniej i jakość znacznie gorsza niż w wyszukiwaniu przez Google.

yahoo zrobić ratnera

Yahoo jest w tej trójce praktycznie emerytem po wymianie wszystkich najważniejszych organów. Jak możecie zobaczyć – różni się od Binga tylko nieco lepszą prezentacją graficzną. Wyniki wyszukiwania są takie same, albowiem teraz to tylko skórka Binga.

A może słyszeliście o jakichś nowych, innowacyjnych wyszukiwarkach? Jak na razie, dla mnie,  Google roulez!

4 myśli na temat “Google rulez!”

  1. Darek, Thanks a million! jak by podziękował Ci mieszkaniec Eire. Nie dość, że nie tylko ciekawostka, ale też bardzo użyteczna wyszukiwarka…

   Zbierają info

   From over 30 sources, including DuckDuckBot (our own crawler), crowd-sourced sites (in our own index), Yahoo! BOSS, embed.ly, WolframAlpha, EntireWeb, Bing & Blekko. For any given search, there is usually a vertical search engine out there that does a better job at answering it than a general search engine. Our long-term goal is to get you information from that best source, ideally in instant answer form.

  1. Ola, dzięki za przypomnienie… byłem przekonany, że już wygasła. Ale miło wiedzieć, że czuwasz nad wszystkim – nawet po godzinach 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s