Alan Sugar WYSIWIG

Alan Sugar What You See Is What You GetWYSIWIG – What You See Is What You Get – „Dostajesz to co widzisz” to tytuł nowej biografii Alana Sugara. Jak bardzo jest adekwatny, niech świadczy choćby fakt, że jest to pierwsza książka, którą przeczytałem na Kindle. Dostałem to, co zobaczyłem.

Z angielskim akronimem WYSIWIG spotkałem się po raz pierwszy w 1985 albo 1986 roku. Pamiętam moje zdziwienie, gdy na wystawie komputerowej w Earls Court zobaczyłem po raz pierwszy oprogramowanie, które pozwalało zobaczyć na ekranie to co później zostanie wydrukowane. Musicie bowiem wiedzieć, że był to czas ekranów monochromatycznych, na których tekst wyświetlany był w bursztynowym kolorze.

Ekrany WYSIWIG były wtedy nowinką techniczną i kosztowały majątek (równowartość niezłego samochodu!)

Alan Sugar dokonał komputerowej rewolucji i upowszechnił wykorzystanie komputerów w Europie. Nie wiem, czy wiecie, że za 399 funtów szterlingów zaczął sprzedawać komputer, za który IBM liczyło sobie 10 tysięcy GBP.  Gdy wszyscy pukali się w głowy i twierdzili, że zbankrutuje – jego gwiazda naprawdę rozbłysła.

Alan Sugar nie zajął miejsca w panteonie komputerowych geniuszy-miliarderów jak Bill Gates, Steve Jobs czy Larry Ellison. Nie zdradzę jednak dlaczego – niech każdy wyciągnie własne wnioski. Gorąco polecam lekturę i … Kindle.

Zobacz angielskie recenzje

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s