Najlepsza gra w internecie

Natknąłem się wczoraj na najlepszą grę jaką widziałem od dawna:

Vodpod videos no longer available.

more about "Play the News | Impact Games", posted with vodpod

http://www.playthenewsgame.com/portal/faq.action

Co prawda nie jestem żadnym graczem. Dawno też nie szukałem gier, bo cierpię na chroniczny niedoczas. O ile pamiętam, ostatni raz taki zachwyt przeżywałem jakieś 20 lat temu gdy przez zupełny przypadek odkryłem Sim City i po zainstalowaniu na komputerze nie mogłem się oderwać od gry przez 2 lub 3 dni. Pamiętam jak chciałem wprowadzić Sim City jako obowiązkowy przedmiot na MBA. Cóż, może trzeba będzie się ponownie zainteresować symulacjami?

Na razie jednak mam „Play the News” i nie mogę schłodzić mojego zachwytu nad potencjałem jaki ta gra prezentuje. Po pierwsze – jako substytut telewizji, czy gazet. Substytut wygrywający swoją interaktywnością. Po drugie – jako nowa forma portalu społecznościowego. Po trzecie – jako narzędzie do wprowadzania realnych zmian.

Na razie w grze dominują Amerykanie i dlatego perspektywa jest bardzo amerykańska. Możemy to jednak zmienić, a przy okazji trochę się pobawić i trochę przetestować nasze polityczne motywacje. Dlatego wykopuję i rozsyłam linki wszystkim znajomym 🙂

Mam nadzieję, że nie zostanę uznany za spamera.

Uwaga: bardzo wciąga, więc trzeba sobie jakoś wplanować w harmonogram 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s