PPF Banka

ppf_graf_EN

Koledzy z Czech zwrócili moją uwagę na pewien bank, który w ich ocenie działa w specyficznej niszy rynkowej. Nie wiem ile w tym prawdy, bo jeszcze nie zabrałem się do szczegółowej analizy sprawozdań finansowych, ale ponoć pożycza pieniądze małym firmom rodzinnym pod zastaw udziałów. Jeśli firma nie spłaca kredytu, bank zachowuje się jak typowy fundusz inwestycyjny i przejmuje nad nią kontrolę.

Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo obiecująco.

Gdy wszystkie banki zwalniają pracowników i tną koszty by poprawić zyski, ten działa dokładnie odwrotnie. Gdy wszystkie banki po kryzysie zachorowały na totalną awersję do ryzyka, ten miał niepohamowany apetyt. Gdy wszystkie banki walczą ceną, konkurując o stosunkowo niewielką grupę dobrych, dużych klientów z dobrymi ratingami i niewielkimi potrzebami kredytowymi, PPF króluje i zarabia w grupie odrzuconych firm rodzinnych w segmencie SME.

20 lat nieprzerwanego, zyskownego i dynamicznego rozwoju i właściciel, który nadal kontroluje ponad 90% udziałów i akcji w całym holdingu. Zapowiada się na bardzo ciekawy case biznesowy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s