Chcę się napromieniować!

Mt Fuji JaponiaW desperackiej próbie przyciągnięcia turystów do kraju znanego kiedyś jako „Kraj Kwitnącej Wiśni”, Japońska Agencja Turystyki ogłosiła wczoraj ciekawą akcję – rozda 10 tysięcy darmowych biletów lotniczych do Japonii dla blogerów, którzy będą chcieli zachwalać ten kraj.

Jeśli dodacie do tego CouchSurfing, to można mieć zupełnie darmowe wakacje.

Po stronie plusów – darmowe wakacje

Po stronie minusów – potencjalne napromieniowanie, możliwość doświadczenia trzęsienia ziemi albo zalania przez Tsunami.

Co prawda jest jeden haczyk – zatwierdzenie budżetu tego programu ma nastąpić dopiero w marcu 2012 roku, a oficjalne przyjmowanie zgłoszeń – miesiąc później, ale już teraz warto wpisać sobie to wydarzenie do kalendarza i przygotować się do konkursu.

Na początek polecam więc ciekawą lekturę – George Mikes, „Kraj rosnącego jena”. Niestety dostępna jest ona na razie tylko w języku angielskim, a w zasadzie to już niedostępna – ostatnie wydanie z 1973 roku. Pamiętam, że ją miałem, ale na półce nie mogę odnaleźć. Autora poznałem w 1985 roku, gdy braliśmy razem udział w programie BBC „Imigranci”. Był wtedy moim bohaterem jako humorysta – czytałem wcześniej jego książeczkę o Wielkiej Brytanii „How To Be An Alien”. Po tym spotkaniu przeczytałem wszystkie pozostałe. Nie były aż tak śmieszne jak jego pierwsza książka, ale każda zawierała ciekawe obserwacje o odwiedzanych krajach. Przy okazji poszukiwań – muszę też odnaleźć jego książkę o Grecji, bo to akurat na czasie.

Przypomniało mi to akcję australijskiej agencji turystycznej sprzed kilku lat. Kampania nazywała się „The Best Job in the World” i oferowała 150 tys dolarów australijskich za 6 miesięcy pracy jako blogerski opiekun wyspy. Wygląda na to, że pomysł nadal jest wykorzystywany, choć w nieco zmienionej formie.

Kampania z 2009 roku zaczęła się w taki sposób:

Dla blogerów też niezły pomysł na życie. Warto sprawdzać nowe edycje konkursu.

 

 

3 myśli na temat “Chcę się napromieniować!”

  1. Sam do Japonii trafiłem na pół roku przed trzęsieniem, ale bardzo, bardzo gorąco polecam takie doświadczenie – właśnie oparte, w dużej mierze, o coachsufring.

    Książka z opisem tej podróży plus „poradnikiem przetrwania” jest tak w 2/3 gotowa 🙂

      1. Hmm, w sumie zależy jak liczyć. 3 będą normalnie w tym roku wydane (dwie już są), jeszcze jedna jedna, która miała wyjść online już od stycznia boryka się z problemami wydawcy, a do tego jeszcze była taka bardziej broszurka (40 tys. znaków) dla tego wydawcy. Także Japonia pewnie będzie 5 albo 6, chyba, że inną skończę szybciej, bo mam kilka różnych „w trakcie”.

        Jak dojdę tak do 10-tej to pewnie napiszę poradnik „jak pisać książki” 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s