Birma 2012

Magiczny Pagan - Bagan o zachodzie

 

W Birmie byłem w ubiegłym roku – to magiczny kraj, w którym czas się zatrzymał. Jest to kraj pełen sprzeczności. Z jednej strony wspaniałe zabytki i cudowni ludzie. Z drugiej strony, nieludzki system narzucony przez wojskową juntę – na szczęście w ostatnich latach przechodzi transformację systemową.

wiejskie życie w Birmie

 

Zbieram się do tego, by o Birmie napisać. Niestety czasu brakuje – w wolnych chwilach przyrasta jedynie teczka notatek i korespondencji z Birmańczykami. A jest o czym pisać… i książek o Birmie niewiele. Te, które już zostały opublikowane, są bardzo wartościowe – widać w nich jakie piętno odciska na autorach nawet krótka, turystyczna wizyta.

Na razie polecam Wam gorąco wystąpienie Daw Aung San Suu Kyi na World Economic Forum.


Birmę warto obserwować, bo zapewne stanie się niedługo kolejnym azjatyckim tygrysem. Zwłaszcza, jeśli do władzy dojdzie więcej osób pokroju Aung San Suu Kyi

4 myśli na temat “Birma 2012”

  1. As Daw Aung San Suu Kyi stresses: education, education and once again, education are vital in Burma/Myanmar. I am glad I was able to observe that personally when I spent a week teaching in Lashio last summer.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s