Ekonomia

Gdy zacząłem pisać bloga w 2009 roku miałem trochę inne plany na tą stronę. Chciałem tu na bieżąco komentować co dzieje się na świecie z perspektywy ekonomicznej.

Po dwóch latach zmieniam zdanie – na tej stronie pojawi się wkrótce teoria. O jej przełożeniu na rzeczywistość decydujcie sami.

 1. Ekonomia w pigułce
 2. Ekonomia na wesoło
 3. Ekonomia dla inwestora
 4. Historia ekonomii
 5. Główne obszary problemowe ekonomii
 6. Wyzwania 21 wieku
 7. Narzędzia ekonomisty
 8. Literatura
 9. Linkownia
 10. Wpisy z tagiem ekonomia na blogu

Cytując Alana Greenspana, prognozowanie ekonomiczne można przyrównać do jazdy samochodem, gdzie kierowca patrzy tylko w lusterko wsteczne. Nawet nie wiedział, ile miał w tym stwierdzeniu racji, choć wydawało mu się, że jako szef FED zapanował wreszcie nad ekonomią.

Jak niewiele zmieniło się przez ostatnie dwie dekady w działaniach ekonomistów, niech świadczy choćby ten skecz – jak podejrzewam odnosił się do poprzednika Balcerowicza. W 2011 roku jest równie aktualny w odniesieniu do premiera Grecji. Kogo będzie można podstawić za kolejne 10 lat?

2 myśli na temat “Ekonomia”

 1. Witam serdecznie,

  Od pewnego czasu szukam odpowiedniego softwar’u do zarządzania cenami (pozycjonowanie, pielęgnacja, komunikacja cen do klienta / dystrybutora). Czy może zna Pan firmę , która udostępnia(sprzedaje) takie oprogramowanie ? Widziałem coś podobnego w zaprzyjaźnionej firmie w Niemczech. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
  pozdrawiam
  Piotr

  1. Prawie każdy program CRM posiada moduł zarządzania cenami… W firmach dla których pracuję jest to z reguły moduł SAP-a, ale taki to mój target market. Odpowiednie ukształtowanie polityki cenowej jest jednak z reguły znacznie bardziej skomplikowane niż ustawienie odpowiednich upustów i kodów promocyjnych. O cenach, zarządzaniu ceną, politykach cenowych i wojnach cenowych będzie wkrótce dość dużo artykułów w zakładce finanse…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s